AKTIVITETE

23 Gusht, 2016

Ndihma per Hasanbeg te Shkupit

Të prekur shpirtërisht nga katastrofa e fundit natyrore në lagjen Hasanbeg të Shkupit, ku në mënyrë tragjike humbën jetën 23 persona, prej të cilëve edhe trupi […]
18 Tetor, 2015

Aksion Humanitar: Helping Hand USA në bashkëpunim me Shoqaten Drita

Helping Hand USA në bashkëpunim me Shoqatën Humanitare Drita-Diber, organizuan një aksion humanitar për të ndihmuar refugjatët nga lindja e mesme në kampin e UNHCR në […]
29 Shtator, 2015

Shoqata Humanitare DRITA per Kurban Bajramin 2015 pranoi gjthsej 28 kurban

Shoqata Humanitare DRITA per Kurban Bajramin 2015 pranoi gjthsej 28 kurban. Nga Helping Hand – USA 21 dhe 7 nga nje qytetar nga Dibra Gezim Zunce, […]
29 Shtator, 2015

APEL!

Apel! Te nderuar bashkeqytetar dibran, ju e dini se ne pikat kufitare te Maqedonise hyjne cdo dite me qindra e mijra refugjate sirian! Pleq, femij, burra […]
KONTAKTI